• Warszawa, al. Szucha 8
  • 22 498 79 74
Prezes Zarządu

Kontynuator projektu LAB-TRADE. W firmie od 2016 r.

JAROSŁAW KRYŃSKI

Posiada bogate doświadczenie w procesach restrukturyzacji  i nadzoru korporacyjnego firm, wejścia na nowe rynki, logistyce, zakupach oraz handlu hurtowym i detalicznym oraz w sprawowaniu funkcji w radach nadzorczych i zarządach spółek prawa handlowego.

Jarosław Kryński jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, Wydziału Mechaniki Precyzyjnej o specjalizacji Metrologia i Automatyka Przemysłowa.

Ukończył studia podyplomowe Executive MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej prowadzone wspólnie przez Politechnikę Warszawską, HEC School of Management, London Business School i Norwegian School of Economics and Business Administration, a także kurs wyceny przedsiębiorstw organizowany przez International Faculty of Finance w Londynie.

Posiada certyfikat profesjonalisty w zakresie  zaawansowanej analizy strategii konkurencji  Fuld-Gilad-Herring Academy of Competitive Intelligence, Cambridge (USA).

W latach 1993-2005 pracował w spółkach grupy Royal/Dutch Shell jako dyrektor operacyjny, a następnie członek zarządu spółki w Polsce.

Od 2002 do 2005 r. zajmował stanowisko globalnego dyrektora ds. strategii konkurencji w sektorze downstream w centrali firmy Shell International w Londynie.

W latach 2005 -2006 był wiceprezesem spółki Nafta Polska S.A ., następnie w 2006 roku wiceprezesem operatora logistycznego Naftobazy Sp. z o.o. (obecnie OLPP), a od października 2006 do listopada 2007 wiceprezesem zarządu ds. handlu Grupy Lotos S.A.

W tym czasie pełnił także funkcję członka zarządu Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego. W ostatnim czasie doradzał klientom korporacyjnym z Polski, Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii oraz Australii w transakcjach M&A i formułowaniu strategii rozwoju.